888 335 025   |     888 335 030  |    kontakt@kursyczystosci.pl

Ozonowanie i jego wpływ na roztocza i alergeny

Roztocza i alergeny są powszechne w naszym codziennym środowisku, żyją one głównie w kurzu domowym.

Objawy astmy oskrzelowej i jej powiązanie z roztoczami jest znane już od dawna. Głównym typem roztoczy które najbardziej doskwierają osobą podatnym na alergię to te występujące w kurzu domowym i właśnie na nich najbardziej skupiają się alergolodzy.

Występują one w kurzu pochodzącym z łóżek, mebli tapicerowanych oraz podłogi w pomieszczeniach mieszkalnych.

Głównym pożywieniem dla roztoczy kurzu domowego jest złuszczony naskórek ludzki oraz zwierzęcy.

Poprzez swoją adaptację do temperatury pokojowej mają idealne warunki rozwoju w pomieszczeniach mieszkalnych w których temperatura oscyluje w granicach 20c i jest ona idealna do rozwoju roztoczy.

Zmiany pory roku i związanej z nią wilgotności również ma wpływ na rozwój roztoczy i najwięcej ich spotykamy wczesnym latem oraz jesienią. Występują one w miejscach w których poza pokarmem mają też schronienie w postaci dywanów, pluszowych zabawek, zasłon.

Ozonowanie przeciwko roztoczom i alergenom

Roztocza kurzu domowego zaliczane są do grupy saprofitów, czyli mikroorganizmów odżywiających się martwą i złuszczoną materią organiczną pochodzenia ludzkiego oraz odzwierzęcego. 

Roztocza występują więc tam gdzie najczęściej przebywamy, śpimy czy chodzimy na bosaka. 

Ozonowanie pomieszczeń mieszkalnych w znacznym stopniu eliminuje roztocza z naszego otoczenia ponieważ już niewielkie stężenie ozonu zabija roztocza oraz usuwa ich pokarm co przekłada się na dalsze ograniczenie ich rozmnażania.

Dla osób cierpiących na alergię lub astmę zalecane jest wykonywanie cyklicznego ozonowania mieszkania szczególnie w okresach wzmożonego rozwoju tych alergenów czyli najlepiej dwa razy w ciągu roku, kiedy warunki do rozwoju są najbardziej sprzyjające czyli wczesnym latem oraz jesienią.

www.szkolenieozonowanie.pl

tel: +48 888 335 025 | @: kontakt@pfc-bialystok.pl 

Copywrite by dr hab. Adam Lach from Professional Cleaning Sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżowe.

Zostaw komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *