888 335 025    |    kontakt@pfc-bialystok.pl

Prowadzenie Szkoleń – Kompleksowe Informacje

Prowadzenie Szkoleń to nie łatwy orzech do zgryzienia. Mam tu na uwadze przede wszystkim przygotowanie merytorycznej treści, która pomoże skutecznie wejść Kursantowi w świat usług bardzo szybko i skutecznie. To ma być produkt, który tu i teraz, a najlepiej jak najbardziej elastycznie, pomoże nie tylko szybko wkroczyć w branżę usługową, ale też solidnie uzbroić w wiedzę merytoryczną jak i praktyczną na potrzeby profesjnalnego świadczenia usług.

Należy podkreślić, że szkolenia prowadzone przez Professional Cleaning Sp z o.o. są aktualnie najlepiej ocenianymi szkoleniami Branży Czystości oraz jedynymi w formule online, dającymi pełne i kompleksowe wsparcie i wiedzę każdemu Kursantowi. Zapraszamy na platformę kursów na www.kursyczystosci.pl

Chciałbym krótko zakreślić najważniejsze aspekty dotyczące firm prowadzących szkolenia, wymagania, przepisy, normy i inne sprawy warunkujące bądź też „nie” ich działalność – TAK – aby ustrzec się przed hejterami, którzy nie mając zielonego pojęcia wypisują niestworzone rzeczy i wymyślają nie z tej ziemi historie –faktem jest to, że czynią tak tylko Ci, którzy dopiero co zaczynają  i „liznęli” odrobinę praktyki czując się raptem ekspertami w branży, a rzeczywistość jest kompletnie inna.

KTO MOŻE PROWADZIĆ SZKOLENIA?

Tak naprawdę – każdy kto ma pomysł, wiedzę, umiejętności i odpowiednie predyspozycje do przekazywania wiedzy w swej tematyce.

Jak wiemy dzisiaj dostęp do wiedzy mamy ogromny i pozytywne jest w końcu to, że mamy taką możliwość, bowiem ciągły rozwój i samodoskonalenie, bycie na bieżąco z nowinkami zarówno technicznymi jak i informacyjnymi to klucz do świadczenia na najwyższym poziomie swych usług.

WARTO PODKREŚLIĆ NAJWAŻNIEJSZĄ KWESTIĘ, o której większość nie ma świadomości.

Nie ma absolutnie żadnych przepisów prawnych, ani uwarunkowań do tego, aby prowadzić szkolenia. Takowe obostrzenia są jedynie dla Podmiotów Publicznych jak Uczelnie Wyższe, Szkoły Średnie, Technika, Licea, czy Szkoły Podstawowe.

Oczywiście mamy klika różnych opcji, aby urozmaicić wizerunek jako firma, lecz dla kluczowego działania nie jest to absolutnie potrzebne i wymagane. Bowiem zaznaczę to co już napisałem,  najważniejszy jest Twój produkt i to co chcesz przekazać dla celów szkoleniowych, a nie dla samego wizerunku.

CENTRUM SZKOLENIOWO-USŁUGOWE ProfessionalCleaning Sp. z o.o. posiada aktywny wpis Do Rejestru Instytucji Szkoleniowych.

  • Zawiadomienie o Wpisie do Rejestr Instytucji Szkoleniowych

Kilka kwestii z omówieniem, co wyjaśni dosadnie niejasności:

  • Firma, która w Polskiej Klasyfikacji Działalności Gospodarczej [PKD] posiada wpis PKD 85.5 tj pozaszkolne formy edukacji może prowadzić, ale też bez tego działalność szkoleniową !
  • Kod powyższy 85.5 – służy jedynie do tego, aby móc złożyć wniosek do Wojewódzkiego Urzędu Pracy o wpis do Rejestru Instytucji Szkoleniowych – takowy wpis jest potrzebny TYLKO i WYŁĄCZNIE po to kiedy istnieje potrzeba skorzystania z finansowanych przez Urząd Pracy szkoleń – czyli  w Branży Czystości – NIGDY ! OD ponad 8 lat nigdy nie mieliśmy takiego zlecenia do sfinansowania. Kto chce rozwijać swe kompetencje, sam ze swoich środków płaci za szkolenie !
  • NAJWAŻNIEJSZE – według Wojewódzkiego Urzędu Pracy –  Instytucje Szkoleniowe niezainteresowane szkoleniem bezrobotnych i poszukujących pracy finansowanym ze środków publicznych mogą prowadzić działalność szkoleniową bez konieczności uzyskiwania wpisu do Rejestru Instytucji Szkoleniowych – źródło https://wupbialystok.praca.gov.pl/-/914229-rejestr-instytucji-szkoleniowych – 3 akapit.

Zatem dla sprostowania informacji pojawiających się w sieci i na różnych grupach branżowych umieszczane przez hejterów – to kompletne bzdury. Pisanie do Ministerstwa Edukacji z zapytaniem czy podmiot może świadczyć usługi lub inne to kompletna bzdura – bowiem MEN nie ma nic do pozaszkolnych form edukacji – nie reguluje ich i nie ma żadnego ograniczenia w tej kwestii.

Jeśli hejter chce skończyć szkołę Wyższą z Prania Tapicerki i Dywanów – niestety, ale będzie musiał poczekać , aż takową Uczelnię Wyższą stworzą, a tymczasem takowemu proponuję najpierw zdobyć umiejętności, praktykę, pokorę i potem krok po kroku iść dalej. Przestać hejtować wyszukując dziury w całym.

Reasumując – każdy może prowadzić Szkolenia – wystarczy kreatywność, pomysł, wiedza, umiejętności i organizacja.

Jeśli chcesz zdobyć lub poszerzyć szerokie kompetencje w Branży Czystości, w tematyce Prania Tapicerki i Dywanów, Czyszczenia Skóry, Auto Detailingu, Ozonowania, Czyszczenia Podłóg – zapraszam serdecznie do udziału w Certyfikowanych Szkoleniach dostępnych na Naszej Nowej PLATFORMIE SZKOLENIOWEJ

Koledzy i Koleżanki z Branży – wspierajmy się, pomagajmy sobie – bez zbędnego oczerniania.

Z pozdrowieniami. Adam Lach.

Your email address will not be published. Required fields are marked *