888 335 025   |     888 335 030  |    kontakt@kursyczystosci.pl

Jak pozbyć się plam i zabrudzeń z materiałowej kanapy?

Narożniki to najczęściej wybierane meble wypoczynkowe do salonu, ponieważ pozwalają na komfortowy wypoczynek w ciągu dnia, a po rozłożeniu mają dużą powierzchnię sypialnianą. Ich spory rozmiar umożliwia też przyjmowanie większej liczby gości – wszyscy bowiem mogą swobodnie i wygodnie usiąść. Intensywna eksploatacja sprzyja jednak powstawaniu nieestetycznych zabrudzeń. W jaki sposób można sobie z nimi radzić?

Bieżące utrzymanie tapicerki

Na początek należy zaznaczyć, że brak śladów po kosmetykach, rozlanych napojach czy też jedzeniu nie oznacza, że nasza kanapa jest w zupełności czysta i nie wymaga od nas uwagi. Warto pamiętać, że wpływ na wygląd materiału, jak również szybkość jego niszczenia ma osadzający się kurz, pozostający naskórek, zwierzęca sierść oraz pot. Takich zabrudzeń trudno uniknąć, ponieważ wynikają one ze zwykłego użytkowania mebla. Warto zatem pamiętać o systematycznym czyszczeniu kanapy poprzez odkurzanie, co zapobiegnie wnikaniu zanieczyszczeń w głąb tapicerki, powodując trudne później do wywabienia plamy. Ponadto tym sposobem pozbędziemy się także drobnych okruszków zalegających w przeszyciach lub szczelinach pomiędzy siedziskiem a oparciem oraz siedziskiem a podłokietnikami. Z kolei do bieżącego usuwania nagromadzonej sierści psiej czy kociej może posłużyć zwykła rolka do ubrań. To szczególnie ważne, jeśli wśród domowników znajdują się alergicy.

Gruntowne czyszczenie obicia kanapy

Nierzadko nawet najbardziej ostrożne użytkowanie mebla nie eliminuje ryzyka powstania plam, szczególnie przy małych dzieciach lub zwierzętach. Niektórzy producenci narożników stosują materiały hydrofobowe, co oznacza, że rozlany napój gromadzi się na powierzchni w postaci kropel, które łatwo zetrzeć. Jeśli jednak nie zdecydowaliśmy się na takie rozwiązanie, należy natychmiast reagować. Lepiej plamy usuwać poprzez delikatne przykładanie szmatki bądź ręcznika papierowego. 

Pocieranie sprawia bowiem, że substancja mocniej wnika we włókna. Choć w Internecie można zaleźć mnóstwo porad dotyczących tego, jak wywabiać różnego rodzaju zabrudzenia, to nierzadko pogłębiają one problem, prowadząc do trwałego zniszczenia tapicerki.

Jeżeli faktycznie zależy nam na odratowaniu mebla i przywróceniu mu estetycznego wyglądu, to lepiej skorzystać z usług specjalistów, na przykład z firmy Professional Cleaning z Białegostoku. Takie pranie tapicerki wykonuje się z wykorzystaniem odpowiednio dobranych do rodzaju obicia środków chemicznych, metodą ekstrakcyjną. Polega ona na natryskiwaniu na powierzchnię wody z preparatem czyszczącym pod wysokim ciśnieniem i jej natychmiastowego odsysania specjalną dyszą. Pozwala to nie tylko na odświeżenie narożnika oraz wyeliminowanie nieprzyjemnego zapachu.

Przede wszystkim nie ma ryzyka powstawania nieestetycznych zacieków. Stanowi także jedyny sposób pozbycia się śladów po nieudanym usuwaniu plam we własnym zakresie.

Jeśli interesujesz się tematyką pralniczą lub Branżą Czystości, zapraszam na Specjalistyczne Szkolenia na naszej Platformie Szkoleniowej www.kursyczystosci.pl

Kompleksowy wykaz tematyki szkoleń poniżej:

  • Szkolenie Pranie Tapicerki i Dywanów
  • Szkolenie Auto Detailing
  • Szkolenie Czyszczenie Skór
  • Szkolenie Ozonowanie
  • Szkolenie Czyszczenie Posadzek
  • Szkolenie Jak Pozyskać Dotację z Urzędu Pracy

Szkolenia uzupełniające:

  • Szkolenie Trudne Przypadki w Procesach Pralniczych

Professional Cleaning Education Sp. z o.o.

Zabłudowska 19 | 15-585 Białystok

tel: +48 888 335 025 | @: kontakt@pfc-bialystok.pl 

Copywrite by Adam Lach from Professional Cleaning Education Sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Pakiet VIP Szkolenie Pranie Tapicerki i dywanów
pREMIUM PAKIET SZKOLEŃ BRANŻY CZYSTOŚCI

Zostaw komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *