888 335 025   |     888 335 030  |    kontakt@pfc-bialystok.pl

Jak zadbać o czystość wnętrza samochodu?

Samochód to miejsce, w którym niewątpliwe wiele osób spędza sporo czasu. O ile regularne mycie auta z zewnątrz dla wszystkich kierowców jest czymś oczywistym, o tyle sprzątanie jego wnętrza już mniej. Podróże w czystej i odświeżonej kabinie są zdecydowanie przyjemniejsze. Ponadto również ta część pojazdu stanowi wizytówkę każdego właściciela.

Jak zatem powinno wyglądać jej czyszczenie?

Dokładne odkurzanie wnętrza

To właśnie od tej czynność powinno rozpocząć się usługę. Choć może się wydawać, że nie ma w tym nic skomplikowanego, to w rzeczywistości wiele osób zapomina o kilku newralgicznych miejscach. Poza podłogą, bagażnikiem, tapicerką oraz podsufitką trzeba zadbać także o wszelkie zakamarki – schowki w drzwiach, tylna półka, a także przestrzeń pod przednimi fotelami. W tym celu najlepiej przesunąć je maksymalnie do przodu, a następnie do tyłu. Przy elementach wykonanych z plastiku należy zachować ostrożność, aby ich nie porysować. Z kokpitu i deski rozdzielczej najbezpieczniej kurz usuwać za pomocą specjalnych pędzelków. Oczywiście odkurzanie powinno obejmować także dywaniki bez względu na to, czy są gumowe, czy wykonane z materiału.

Pranie Tapicerki Samochodowej / czyszczenie skóry

To zawsze najbardziej problematyczny etap podczas czyszczenia i prania samochodu. Wielu kierowców pomija go w obawie przed uszkodzeniem materiału, zwłaszcza gdy siedzenia obite są skórą. Pranie obicia ma jednak istotne znaczenie dla usunięcia nieprzyjemnego zapachu z wnętrza auta, spowodowanego zalegającymi w strukturze materiału zanieczyszczeniami. Najlepsze efekty da się uzyskać, powierzając to zadanie ekspertom w tej dziedzinie, na przykład firmie Professional Cleaning z Białegostoku. Nie trzeba się wtedy bać o nieprawidłowy dobór środków czyszczących. To także dobre rozwiązanie, jeśli nie dysponujemy wystarczającą ilością czasu, aby wykonać takie czyszczenie samodzielnie.

Konserwacja elementów plastikowych

Ich odkurzenie to jednak nie wszystko, ponieważ w ten sposób nie da się usunąć tłustych plam czy zabrudzeń od butów. W tym celu trzeba także zastosować detergenty przeznaczone do czyszczenia tworzyw sztucznych w samochodach. Występują w postaci pianek lub mleczek, podobnie jak w te do impregnacji takich detali. Mają one z reguły wykończenie matowe bądź z połyskiem i skutecznie chronią kokpit oraz pozostałe komponenty przed blaknięciem na skutek promieniowania UV, jak również nadmiernym osiadaniem kurzu.

Jeśli interesujesz się tematyką pralniczą lub Branżą Czystości, zapraszam na Specjalistyczne Szkolenia na naszej Platformie Szkoleniowej www.kursyczystosci.pl

Kompleksowy wykaz tematyki szkoleń poniżej:

  • Szkolenie Pranie Tapicerki i Dywanów
  • Szkolenie Auto Detailing
  • Szkolenie Czyszczenie Skór
  • Szkolenie Ozonowanie
  • Szkolenie Czyszczenie Posadzek
  • Szkolenie Jak Pozyskać Dotację z Urzędu Pracy

Szkolenia uzupełniające:

  • Szkolenie Trudne Przypadki w Procesach Pralniczych

Professional Cleaning Education Sp. z o.o.

Zabłudowska 19 | 15-585 Białystok

tel: +48 888 335 025 | @: kontakt@pfc-bialystok.pl 

Copywrite by Adam Lach from Professional Cleaning Education Sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Pakiet VIP Szkolenie Pranie Tapicerki i dywanów
pREMIUM PAKIET SZKOLEŃ BRANŻY CZYSTOŚCI

Zostaw komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *