888 335 025   |     888 335 030  |    kontakt@pfc-bialystok.pl

Ozonowanie przeciwko grzybom i pleśniom

Grzyby i pleśnie są to mikroorganizmy o bardzo małym rozmiarze, niewidoczne dla człowieka gołym okiem, dopiero w formie szerokiego nalotu w swojej już rozbudowanej formie są widoczne bez użycia mikroskopu.

Grzyby ujawniające się w postaci nalotów nazywane są potocznie pleśniami, jedynie niewielka część grzybów tworzy okazałe i widoczne grzybnie. Grzyby są niebezpieczne z tego względu że wiele osób cierpi na alergie i choroby układu oddechowego, zarodniki grzybów są najliczniejszą grupą cząstek biologicznych w powietrzu stąd osoby wyczulone i podatne na choroby mogą ulegać szybkim podrażnieniom i uczuleniom. 

Grzyby są także częstym powodem zapleśniałych ścian w wilgotnych pomieszczeniach co w dalszym etapie prowadzi do nieprzyjemnego zapachu stęchlizny. Może on się pojawiać w źle wentylowanych i niedogrzewanych mieszkaniach jak również może dobiegać z układów klimatyzacji, które dawno nie były czyszczone ani ozonowane przez co ich użytkowanie nie jest do końca bezpieczne dla naszego zdrowia.

Ozonowanie przeciwko grzybom i pleśniom

Działanie ozonu w kontakcie z pleśniami i grzybami nie tylko niszczy ich już powstałą formę, ale usuwa także zarodniki grzybów i ich formy przetrwalnikowe, tym samym skutecznie neutralizuje zapachy przez nie wytwarzane.

W celu skutecznego odgrzybienia pomieszczenia należy najpierw usunąć mechanicznie źródło powstawania grzybów i pleśni, czyli najczęściej jest to jednoznaczne z usunięciem powodu wilgoci w pomieszczeniu oraz usunąć i dobrze wyskrobać zagrzybiałą część ściany, aby następnie na otwartą jej część przed dalszymi pracami remontowymi doprowadzić ozon.

Gaz ten ma właściwości głęboko penetrujące i jest w stanie dotrzeć wgłąb ściany dlatego dobrze ozonowanie przeprowadzić jeszcze przed pracami typowo wykończeniowymi które zamkną strukturę ściany.

Zostaw komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *