888 335 025   |     888 335 030  |    kontakt@kursyczystosci.pl

Jak usunąć gumę do żucia z ubrania?

Istnieje kilka sposobów usuwania gumy do żucia z ubrania. Proponujemy najbardziej skuteczne z nich:

Metoda gotowania. 

Opuść miejsce, do którego przyklejona jest guma do żucia do bardzo gorącej wody i spróbuj zdjąć ją ostrym przedmiotem (pilnikiem do paznokci, nożem lub nożyczkami). Po tym jak guma do żucia oddzieli się, potrzyj ubranie, trzymając je pod wodą.

Porada: jeśli ubranie ma tendencję do płowienia, to lepiej zanurzyć je do mniej ciepłej wody lub po prostu potrzymać pod bieżącą ciepłą wodą. Usuwać plamę w tym przypadku lepiej za pomocą szczoteczki do zębów.

MROŻENIE

Umieścić rzeczy w woreczku tak, aby guma do życia nie przykleiła się do polietylenu. Pakiet z ubraniami włożyć do lodówki i pozostawić na 2-3 godziny. W tym czasie guma do żucia zamarznie i po wyciągnięciu łatwo oddzieli się od tkaniny. Należy pamiętać, że oddzielać gumę trzeba od razu po wyjęciu z zamrażarki.

PRASOWANIE

Umieścić ubrania na grubym papierze w taki sposób, aby guma do żucia znalazła się między papierem a tkaniną. Teraz prasuj zanieczyszczoną powierzchnię żelazkiem ustawionym w trybie średnim. Guma do żucia powinna przyczepić się do papieru i odkleić się od tkaniny.

ROZPUSZCZALNIKI

Tu trzeba bardzo uważać, aby nie zepsuć rzeczy. W postaci rozpuszczalnika można użyć acetonu, benzyny. Wacik z wybranym środkiem należy przyłożyć do zanieczyszczonego miejsca i poczekać kilka minut. Guma do żucia po tym łatwo się oddzieli. Aby pozbyć się resztek gumy do żucia i zapachu rozpuszczalnika, wypierz ubranie w pralce.

GORĄCA PARA

Potrzymaj brudne miejsce nad parą. Ona zmiękczy gumę do żucia, po czym ją lekko będzie usunąć. Można spróbować usunąć ją pęsetą lub pokryć specjalnym środkiem do usuwania etykiet.

Jeśli żaden z wymienionych sposobów nie pomógł i guma do żucia nadal pozostała na ubraniu, to skorzystaj z usług profesjonalistów z Białostockie Centrum Czystości.

www.kursyczystosci.pl

tel: +48 888 335 025 | @: kontakt@pfc-bialystok.pl 

Copywrite by Adam Lach from Professional Cleaning Education Sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Zostaw komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *